Nazywam się Angelika Stawowy i wspieram początkujących przedsiębiorców w skutecznym rozwoju biznesu.

W trakcie mojej kariery zawodowej byłam konsultantem biznesowy i project managerem. Pracowałam zarówno w korporacjach, jak i sektorze średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw. Każde z tych doświadczeń pozwoliło mi zebrać ogromną wiedzę na temat wad i zalet biznesu różnej skali.

W 2016 roku zostałam mamą… bliźniaków. Każda kobieta zostając mamą po raz pierwszy przeżywa wielką życiową zmianę, ja dostałam porcję zmian do potęgi. Priorytety życiowe odtańczyły radosny taniec i ustawiły się w zupełnie innej kolejności. Nie wyobrażałam sobie powrotu na 8-godzinny etat. Musiałam znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby mi dostosować codzienność do nowych priorytetów i potrzeb.

Świat biznesu jednoosobowego to zupełnie inna rzeczywistość niż praca na etacie.

Jako specjalista mogłam zajmować się tym, na czym się najlepiej znałam. Jako mikroprzedsiębiorca uświadomiłam sobie, że muszę zdobywać wiedzę z różnych dziedzin, takich jak np. księgowość, marketing, sprzedaż, tworzenie grafik, redagowanie umów i wiele innych obszarów. Jak każdy, kto decyduje się na zmianę w swoim życiu, miałam masę obaw: czy dam radę, czy będę miała za co żyć, czy się nie ośmieszę, a co inni powiedzą. Uznałam jednak, że lepiej zaryzykować niż żałować, że się nie spróbowało.

Jestem praktykiem i naukowcem w jednym. Podczas swojej kariery zawodowej miałam okazję poznać prawdziwy biznes. Z drugiej strony zdobywam wiedzę na temat zarządzania od ponad 12 lat. Najpierw na poziomie studiów licencjackich i magisterskich. Następnie kontynuowałam naukę na studiach inżynierskich, aby lepiej poznać świat techniczny, a teraz piszę pracę doktorską na temat samozarządzania.

kobieta

Od prawie 5 lat prowadzę swoją działalność. Rozwinęłam dwie marki z zupełnie różnych branż: szkołę tańca i wynajem sal szkoleniowo-warsztatowych. Moimi Klientami są często początkujący przedsiębiorcy, którzy już zaczęli lub planują rozpocząć swoją działalność gospodarczą. Przez ostatnie lata zauważyłam wiele powtarzających się schematów. Wspaniali, utalentowani ludzie, chcący żyć ze swojej pasji, z powodu braku wiedzy o tym, jak rozwijać biznes, wielokrotnie muszą rezygnować z marzeń o niezależności. Wraz ze zbliżającym się dnem skarbonki przeznaczonej na rozpoczęcie biznesu, z żalem w sercu wracają na etaty, co oznacza powrót do schematu „muszę cały dzień pracować, aby żyć po 16.00”. Nie tak życie musi wyglądać. Świat się zmienia, a my możemy w tym świecie znaleźć miejsce dla siebie i robić to, co kochamy, w harmonii z naszym życiem osobistym, czując satysfakcję i spełnienie.

Po to własnie powstało „Jak zacząć biznes?”. Aby wspierać osoby, które marzą o niezależności, ale z różnych powodów czują obawy. Aby pokazać tym, co już podjęli decyzję, jakie kroki należy wykonać oraz czego unikać, aby móc rozwijać swój biznes i osiągnąć sukces.

Jak zacząć biznes… od zera?
Jak zacząć biznes… bez pieniędzy?
Jak zacząć biznes… bez wiedzy?
Jak zacząć biznes… pomimo obaw?
Jak zacząć biznes… (tu miejsce na Twoja część)?

Odpowiedź na te pytania postaram się udzielić w moich wpisach, live’ach i innych formach komunikacji z Wami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Angelika