Pobierz biznesową checklistę i sprawdź, czy Twój statek jest gotowy wypłynąć na głębokie wody biznesu!

mentorka biznesowa dla właścicieli małych biznesów - Angelika Stawowy - o mnie

Ahoj!

Z tej strony Angelika Stawowy – kapitanka tego statku.

Od dziecka marzyłam o własnym biznesie. Wyobrażałam sobie, że będę miała swoją firmę „przy domu”, aby nawet w kapciach móc zejść do pracy. Dzisiaj to moja rzeczywistość. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem wspieram i towarzyszę moim Klientom w tworzeniu biznesów, dzięki którym mogą żyć tak, jak chcą.

W telegraficznym skrócie

Pierwszy mini biznes rozkręciłam w wieku 8 lat (sprzedając dzieciom na kolonii paluszki maczane w Nutelli). Po studiach poszłam na klasyczny etat w korporacji i kilka lat pracowałam głównie w roli projekt managera i konsultanta biznesowego. Zajmowałam się usprawnieniami procesów, zarządzaniem projektami i szkoleniami.

Mój pierwszy biznes rozwijałam po godzinach, łącząc z pracą na etacie. To nietypowa szkoła tańca (Pogotowie Taneczne), która jest przedłużeniem mojej pasji po zakończeniu tanecznej kariery.

Następnie rozwinęłam druga markę (w branży nieruchomości), w ramach której zajmuję się wynajmem lokali usługowych na terenie Wrocławia (Sala na godziny). Podczas pracy z Klientami wielokrotnie, spontanicznie pomagałam im w usprawnianiu funkcjonowania ich małych biznesów i tak powstał trzeci biznes pod marką „Jak zacząć biznes”.

Konkrety

Doświadczenie

 • organizuję i prowadzę szkolenia biznesowe od 2013 roku,
 • zdobyłam certyfikat Sig Sigma Yellow Belt  w zakresie usprawniania procesów biznesowych,
 • prowadzę własny, jednoosobowy biznes od października 2015, a przez pierwsze 5 lat łączyłam pracę na etacie i rozwój swoich biznesów,
 • w tej chwili samodzielnie prowadzę 3 biznesy w zupełnie różnych branżach,
 • pod moimi skrzydłami rozwinęło się ponad 100 biznesów.

Wykształcenie

 • ukończyłam studia licencjackie (Zarządzanie), magisterskie (Zarządzanie marketingowe), inżynierskie (Zarządzanie i Inżynieria Produkcji) i doktoranckie (nauki o zarządzaniu) na Politechnice Wrocławskiej,
 • przez 2 lata pracowałam na uczelni i prowadziłam seminaria i ćwiczenia w ramach pracy dydaktycznej ze studentami na Politechnice Wrocławskiej,
 • ukończyłam kurs andragogiki (subdyscyplina pedagogiki zajmująca się kształceniem dorosłych),
 • przez 8 lat prowadziłam badania naukowe nad zjawiskiem samozarządzania,
 • nieustannie szkolę się w zakresie rozwoju biznesu, marketingu, a także dynamicznie rozwijających się narzędzi i technologii, które mają za zadanie pomagać w rozwoju małych biznesów.

Prywatnie

 • vice-mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich,
 • międzynarodowa, najwyższa klasa taneczna „S” w tańcu towarzyskim,
 • absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu,
 • szczęśliwa żona i multizadaniowa mama bliźniaków,
 • właścicielka czarnej kotki o imieniu Łapka, która często asystuje mi podczas pracy.
mentorka biznesowa dla właścicieli małych biznesów Angelika Stawowy
mentorka biznesowa dla właścicieli małych biznesów prywatnie - Angelika Stawowy

Wiem z doświadczenia, że to nie „konkrety”
 decydują o tym, czy powierzysz swój biznes w moje ręce. 
Dlatego jeżeli „oficjalne” informacje to dla Ciebie za mało i chcesz mnie bliżej poznać, czytaj dalej.

Talenty

Test FRIS

Według wyników testu FRIS jestem Zawodnikiem, a w działaniu Entuzjastą, czyli…

„…koncetruję się na FAKTACH. Orientuje się na cel i szybko określam priorytety. […] W konfrontacji z nowym problemem Zawodnik szybko ocenia sytuację i identyfikuje fakty, czyli to, co jest obiektywne i niepodważalne. […] Przyspiesza to podejmowanie decyzji i zmierza do tego, aby podjąć działanie. Zawodnicy w komunikacji stawiają na konkret, celowość i zgodność z rzeczywistością.[…] Dla zawodnika liczy się przede wszystkim skuteczność podejmowanych decyzji. Nowa wiedza jest najbardziej cenna, gdy niesie ze sobą możliwość wykorzystania jej w praktyce.”

Silne strony to:

 • umiejętność szybkiej koncentracji, diagnostyki (co nie działa i dlaczego) i logiki faktów (co z czego wynika),
 • umiejętność szybkiego określania priorytetów i podejmowania decyzji,
 • entuzjazm w działaniu, dodający swobody i spontaniczności,
 • wizjonerstwo i szerokie spojrzenie.

Talenty Gallupa

Wynik testu Gallupa był dla mnie sporym zaskoczeniem, ponieważ na pierwszym miejscu w moich wynikach jest BLISKOŚĆ.

Pomogło mi to zrozumieć, dlaczego kocham pracę z ludźmi. Dlatego zawsze staram się być w bliskiej relacji z moimi Klientami, ponieważ taka forma współpracy według mnie jest najbardziej efektywna w rozwoju biznesu.

Mój drugi talent – MAKSYMALISTA – według definicji pozwala na „przekształcenie czegoś, co już jest dobre, w coś co będzie doskonałe”. I na tym skupiam się w swojej pracy – usprawnianiu i doskonaleniu biznesów moich Klientów.

AKTYWATOR (trzecie miejsce na podium) pozwala mi „realizować zadania dzięki temu, że potrafię swoje myśli obrócić w czyn”. Małe postawione kroki są lepsze niż te duże, ale odkładane na później – to moja zasada. Dlatego to, co mnie wyróżnia to przede wszystkich wsparcie w realizacji marzeń i planów, we wdrażaniu zmian w życie, a nie udzielanie suchych, teoretycznych porad.

W swojej pracy staram się towarzyszyć swoim Klientom podczas ich biznesowej podróży, aby nie czuli się samotni i zagubieni. A kiedy trzeba, łapię ich za rękę, aby nie odpłynęli za daleko i nie pogubili się na głębinach.

Oczami klientów

Klienci decydują się na współpracę ze mną kiedy…

 • chcą podjąć kluczowe decyzje w zakresie rozwoju swojego biznesu,
 • nie osiągają wymarzonych wyników lub efektów,
 • są sfrustrowani, gubią się w swoich pomysłach, mają chaos w głowie,
 • poszukują wsparcia, drugiej żywej osoby, która ich poprowadzi za rękę w momencie, kiedy nie czują się wystarczająco pewnie,
 • potrzebują poukładania biznesowych elementów w spójną całość.

Do Angeliki zgłosiłam się jako właścicielka ponadrocznej, ale zawieszonej JDG. Miałam w głowie wiele wątpliwości, chęć powrotu do tego czego kocham, ale też obawy. Miałam ogromną nadzieję, że Angelika mi dużo rozjaśni, uspokoi, pomoże dokonać odpowiednie decyzje. I tak się stało. 🙂

Angelika to niesamowicie serdeczna, a jednocześnie profesjonalna i doświadczona specjalistka. Po konsultacji zdecydowałam się zrobić to, co mi radziła - wróciłam do JDG będąc na etacie i cóż... wszystko rozwija mi się tak świetnie, jak nigdy wcześniej. Sama zmiana nastawienia, zachowań i podejmowania działań sprawiła, że nie tylko mam z powrotem ogromną radość z realizowania się w fotografii, ale i mój kalendarz jest zabookowany na miesiąc do przodu. Mam w sobie dużo spokoju, a z każdej sytuacji wiem, że można znaleźć rozwiązanie. I wiem, że jeśli coś będzie się dziać nie tak, mogę zwrócić się do Angeliki, aby pomogła mi przywrócić moją firmę na dobry tor. Oprócz płatnej konsultacji, uważam że darmowe materiały ze strony oraz newsletter są bardzo wartościowe i jestem ich ogromną fanką. POLECAM!

Zuzanna Gwiazda
FotoGwiazda

Idealnie spędzony czas, jeśli chce się spojrzeć z boku na swój biznes i znaleźć propozycje jego rozwoju. Konsultacja rozjaśniła mi wszystko w głowie i ogarnęła chaos, który panował przed spotkaniem.

Teraz wiem co dalej zrobić. Polecam z całego serca, jeśli zależy Ci na rozwoju swojej marki ♥️ już teraz wiem, że regularnie będę korzystała z konsultacji w drodze do sukcesu.

Jagoda
Szymanowska

Konsultacje online z Angeliką dotyczące zakładania i rozwijania biznesu to najlepsze, co mogło mi się teraz przydarzyć.

To sympatyczne, ale i rzeczowe spotkanie rzuciło nowe światło na wiele aspektów, które wydawały mi się dotąd niejasne. Z mojego nieco zagmatwanego opisu Angelika wyłuskała najważniejsze i najsensowniejsze rzeczy, na których powinnam się skupić w pierwszej kolejności.

Ma ona niewątpliwie ogromną wiedzę i doświadczenie w temacie efektywnego prowadzenia biznesu, ale też świeże i kreatywne podejście, np. podsunęła mi pomysł na dodatkową niszę, o której sama nawet nie pomyślałam, choć długo myślałam na temat docelowego klienta mojego biznesu. Mimo że moja branża i pomysł na biznes są dość specyficzne, potrafiła przeniknąć do samego sedna mojej oferty i wspaniale doradzić. Profesjonalizm, wiedza podana w zrozumiały sposób, wnikliwa analiza, ale też energia, która dodaje skrzydeł i motywuje do działania to to, czego potrzebowałam na moim etapie chyba najbardziej. A to wszystko odnalazłam podczas naszego spotkania.

Polecam każdemu, kto jeszcze się waha, by skonsultować się z Angeliką. Nie ma na co czekać!

Natalia
Stawicka

Tego mi było trzeba!

Osoby, która zada odpowiednie pytania, pomoże się określić, wesprze, przekaże konkretne wskazówki! Cierpliwie, życzliwie i konkretnie! Polecam baaardzo!!!

Karina
Hoffmann-Zwolińska

Zaczęłam planować swój biznes i w pewnym momencie utknęłam. Poprosiłam Angelikę o konsultację biznesową. Bardzo podobało mi to, iż Angelika przygotowała się do rozmowy (wcześniej zapytała o moje problemy, oczekiwania i cele), a nie był to spontan.

Atmosfera na konsultacji była bardzo przyjemna, pomimo godzin nocnych! Finalnie otrzymałam propozycje rozwiązania mojego problemu, jak również kilka przydatnych wskazówk dot. rozwoju mojego biznesu. I co najważniejsze – po konsultacji czuję się zmotywowana do działania! Dziękuję!

Karolina

Konsultacja z Angeliką pomogła mi poukładać sobie w głowie na początku drogi. Jest bardzo możliwe, że wrócę po wsparcie na dalszych etapach.

Zuza

Już krótka rozmowa otworzyła klapki w głowie, rozjaśniła podstawowe i potrzebne kwestie. Polecam, tego typu konsultacje, bo czasem zagłębiamy się w swoich myślach, czujemy się osamotnieni prowadząc biznes.

Spojrzenie kogoś z boku, kogoś “trzeciego” pozwala nabrać zdrowego dystansu. Pani Angelika wie, o czym mówi, z rozmowy przebija nie tylko wiedza, ale również doświadczenie.

Agata

Świetna konsultacja, podczas której otrzymuje się świeże spojrzenie na swój biznes. Angelika potrafi z sympatią i troską wskazać słabe punkty, co jest bardzo ważne, ponieważ czasem trudno spojrzeć obiektywnie na swoje własne pomysły.

Oprócz wiedzy biznesowej i merytorycznej Angelika wyróżnia się wśród innych osób oferujących konsultacje tym, że kontakt od pierwszej chwili jest bardzo naturalny, empatyczny, więc można od razu powiedzieć, o tym co nam w duszy gra. Poza tym była w stanie bardzo trafnie przeanalizować projekt, który nie wyszedł i wskazać dokładnie dlaczego tak się stało.

Joanna

Bardzo rzeczowa i fajna konsultacja, mimo pierwszej rozmowy dużo mi Pani Angelika objaśniła, zaproponowała od czego zacząć, znalazła brakujące ogniwo w moim marzeniu o własnym biznesie.

Beata Antonina
Czekańska

Dzięki Angelice wreszcie ruszę z miejsca!

Podczas konsultacji biznesowych dostałam cenne wskazówki i rady. Angelika zwróciła mi uwagę na rzeczy, o których sama nie pomyślałam. Utwierdziłam się dzięki niej w przekonaniu, że mam fajny profil biznesowy, który warto realizować, ale przede wszystkim, że nie ma co czekać na dobrą chwilę. Trzeba działać! Bardzo dziękuję za czas, wysiłek i wiedzę! Polecam wszystkim!

Magdalena
Drzał

Polecam konsultacje z Angeliką super energia, pełne zaangażowanie, fachowa wiedza i trafne rady.

Kasia Szcz

4
5

Co Klienci najbardziej cenią we współpracy ze mną:

atmosferę wiedzę i doświadczenie, konkretne wskazówki opanowanie chaosu w głowie poukładanie priorytetów i planu działania przemienienie rzeczy trudnych w proste i wykonalne
Była mi przewodniczką, ale też przyjaciółką, na którą zawsze mogłam liczyć.

To kobieta z ogromną wiedzą, doświadczeniem, pasją i dużym spokojem.

Szybko złapałyśmy dobry kontakt – co dla mnie jest bardzo ważne.

Angelika poprzez swoją kontaktowość skraca dystans i sprawia, że współpraca jest bardzo przyjemna, bezpośrednia. Kiedy się czasem nie chce… Angelika wie, jak sprawić by się zachciało.

Zaopiekowała się mną i moim pomysłem na biznes.

Cierpliwie znosiła moje humory i pomagała pokonać ciagłe wątpliwości, czy to co robię jest właściwe dla mnie.

Pozwala rozwinąć skrzydła, a jednocześnie trzyma rękę na pulsie i nie daje odpłynąć za daleko

Spotkania odbywały się w bardzo przyjemnej atmosferze, podczas których czułam się swobodnie.

Dziękuję też za spokojną i przyjazną atmosferę pracy – bardzo doceniam to w pracy z innymi.

Angelika potrafi z sympatią i troską wskazać słabe punkty, co jest bardzo ważne, ponieważ czasem trudno spojrzeć obiektywnie na swoje własne pomysły.
Kontakt od pierwszej chwili jest bardzo naturalny, empatyczny, więc można od razu powiedzieć, o tym co nam w duszy gra.

potrafi słuchać, analizować oraz wyciągnąć wnioski, jednocześnie posiadając bogatą wiedzę i doświadczenie

ogromne wsparcie, poparte doświadczeniem, motywacje i konkretne wskazówki

czuwała nad całością, była otwarta na wszystkie propozycje, sugerowała ciekawe i skuteczne rozwiązania

nie będzie wyłącznie coachem, bo motywacji mi nie brakowało, ale dostarczy konkretne i merytoryczne porady

zaangażowanie i spostrzegawczość pozwalają szybko zidentyfikować obszary wymagające poprawy

Jej doświadczenie w biznesie pozwala mi na odważniejsze podejmowanie decyzji, na które sama nie zdecydowałabym się bez jej wsparcia
zada odpowiednie pytania, pomoże się określić, wesprze, przekaże konkretne wskazówki! Cierpliwie, życzliwie i konkretnie

To kobieta z ogromną wiedzą, doświadczeniem, pasją i dużym spokojem.

Wiele cennych i fachowych wskazówek, rad, podpowiedzi, dzielenie się doświadczeniem

konsultacje są bardzo konkretne i w każdej godzinie spotkania wnoszę coś nowego do swojego biznesu

Dzięki indywidualnemu podejściu dostosowuje je do specyfiki danego biznesu

niewątpliwie ogromną wiedzę i doświadczenie w temacie efektywnego prowadzenia biznesu

Moim głównym celem było opracowanie strategii biznesowej oraz poukładanie chaosu jaki panował w mojej głowie.

Idealnie spędzony czas, jeśli chce się spojrzeć z boku na swój biznes i znaleźć propozycje jego rozwoju.

spotkanie rzuciło nowe światło na wiele aspektów, które wydawały mi się dotąd niejasne

pomogła mi poukładać sobie w głowie na początku drogi

[Spotkania] Oswoiły mnie z biznesem, który planowałam od lat, ale ciągle brakowało mi odwagi, by ruszyć

Dzięki trafnie zadawanym pytaniom udało jej się okiełznać mnogość moich pomysłów i stworzyć jedną spójną całość.

rozjaśniła mi wszystko w głowie i ogarnęła chaos, który panował przed spotkaniem

wyłuskała najważniejsze i najsensowniejsze rzeczy, na których powinnam się skupić w pierwszej kolejności

czasem zagłębiamy się w swoich myślach, czujemy się osamotnieni prowadząc biznes. Spojrzenie kogoś z boku, kogoś “trzeciego” pozwala nabrać zdrowego dystansu

Byłam totalnie pogubiona w plątaninie moich pomysłów, wizji oraz obaw i lęków.

Do Angeliki trafiłam w momencie, w którym baaaardzo chciałam w końcu wystartować ze swoim psim biznesem. Niby już miałam wszystko gotowe, a jednak brakowało mi spięcia wszystkiego w całość oraz świeżego biznesowego spojrzenia i podejścia. Byłam totalnie pogubiona w plątaninie moich pomysłów, wizji oraz obaw i lęków.
Krok po kroku miałam wszystko tłumaczone, opisywane, wysyłane

Moim głównym celem było opracowanie strategii biznesowej oraz poukładanie chaosu jaki panował w mojej głowie.

Angelika pomogła mi uporządkować pomysły i myśli, wyznaczyłyśmy moją biznesowa drogę, pomogła mi opracować strategię marki, okreslić grupe docelową, rozważyć różne aspekty i scenariusze działania.
ma się ogrom przemyśleń, wątpliwości, a w końcu dociera się do sedna sprawy
Każde kolejne spotkanie sprawiało, że organizacja, procesy, marketing, wyjście do klientów, wycena zleceń oraz ich realizacja zaczęły układać się w należyty i pożądany przeze mnie ład i porządek jakiego nie potrafiłem wprowadzić od długiego czasu.
Pomoc w określeniu priorytetów i usystematyzowaniu swoich działań

(…) ustaliłyśmy dokładny plan działania.

Bardzo rzeczowa i fajna konsultacja, mimo pierwszej rozmowy dużo mi Pani Angelika objaśniła, zaproponowała od czego zacząć, znalazła brakujące ogniwo w moim marzeniu o własnym biznesie.

Profesjonalizm, wiedza podana w zrozumiały sposób, wnikliwa analiza, ale też energia, która dodaje skrzydeł i motywuje do działania

potrafi trudne i niejasne rzeczy przemienić w łatwe i logiczne

w prosty i przyjazny sposób wyjaśnia zasady funkcjonowania dzisiejszego marketingu

Już krótka rozmowa otworzyła klapki w głowie, rozjaśniła podstawowe i potrzebne kwestie

Kursy online, których sobie gdzieś tam słucham niewiele mi dają, bo potem i tak sobie popuszczam po prostu.

Kiedy się czasem nie chce… Angelika wie, jak sprawić by się zachciało.

Angelika zwróciła mi uwagę na rzeczy, o których sama nie pomyślałam. Utwierdziłam się dzięki niej w przekonaniu, że mam fajny profil biznesowy, który warto realizować, ale przede wszystkim, że nie ma co czekać na dobrą chwilę. Trzeba działać!

w prosty i przyjazny sposób wyjaśnia zasady funkcjonowania dzisiejszego marketingu

Od pierwszego spotkania, podczas którego Angelika przeprowadziła ze mną gruntowną rozmowę oraz wywiad nt. mojej branży otworzyły się oczy na wiele kwestii

To niesamowite, jak czasami z pozoru proste zmiany mogą przynieść tak duże korzyści

Angelika jest zadaniowcem i nigdy nie zostawiła mnie w połowie zadania bo np. czas naszego spotkania się skończył. Dzięki współpracy z Angeliką jestem dużo bliżej celu.

nie miałabym odwagi wprowadzić takich rozwiązań bez pomocy

Konstruktywnie, profesjonalnie i bardzo przystępnie podane teoria i praktyka

Jaką wartość otrzymasz…

mentorka biznesowa dla właścicieli małych biznesów - Angelika Stawowy - opanowanie chaosu

opanowanie chaosu,

mentorka biznesowa dla właścicieli małych biznesów - Angelika Stawowy - opanowanie chaosu

wiedzę i konkretne wskazówki oparte na doświadczeniu,

mentorka biznesowa dla właścicieli małych biznesów - Angelika Stawowy - opanowanie chaosu

uporządkowanie priorytetów i planu działania,

mentorka biznesowa dla właścicieli małych biznesów - Angelika Stawowy - opanowanie chaosu

odwagę i motywację do pracy,

mentorka biznesowa dla właścicieli małych biznesów - Angelika Stawowy - opanowanie chaosu

wsparcie mentorskie, bazujące na Twoich potrzebach, nawet jeśli w przeszłości zdarzyło Ci się trafić na nieodpowiednią osobę w tej roli.

Często Klienci określają mnie jako swoją „ostatnią nadzieję”.

Podczas pierwszej konsultacji z Panią Angeliką byłam w trakcie zamykania biznesu. Po każdej kolejnej stawiałam firmę na nogi i aktualnie prężnie działa. Cały czas realizuję kolejne porady.

Poznaj biznesy, które rozwinęły się pod moimi skrzydłami.

Jeżeli…

 • chcesz otworzyć coś swojego, ale boisz się zacząć,
 • cierpisz na nadmiar pomysłów lub brak Ci pomysłu na biznes,
 • nie wiesz, od czego zacząć lub potrzebujesz uporządkować swoją strategię,
 • czujesz się samotnie w prowadzeniu firmy i potrzebujesz wsparcia – emocjonalnego i merytorycznego,
 • chcesz usprawnić, uporządkować, rozwinać swój biznes,
 • lubisz kobiecą energię,

… sprawdź, jak mogę Ci pomóc!

O mnie